یک دوز پایین از ویتامین D موجود در اشعه خورشید مناسب و قابل قبول است. اما تماس مداوم با نور خورشید باعث سرطان، لکه های خورشیدی و چین و چروک می شود. بیشتر ما از اهمیت استفاده از ضد آفتاب آگاه هستیم اما تعداد زیادی نمی دانند که اثر بخشی آن به میزان مصرف نیز بستگی دارد. خبر بد این است که اکثریت مردم به میزان زیادی از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند که این عمل قدرت محافظت ضد آفتاب را کم می کند. با SPF 30 (حداقل توصیه)، 97% از پوست در برابر اشعه UVB محافظت می شود. حفاظت از پوست از هر چیزی در حال حاضر مهم تر است.چه مقدار از ضد آفتاب را در هر نوبت باید استفاده کنیم؟ چگونه باید از ضد آفتاب در کنار دیگر محصولات آرایشی استفاده کنیم؟ برای بررسی این موضعات با ما در ادامه همراه باشید.

در حالت ایده آل ضد آفتاب باید بعد تمیز کردن پوست و قبل از آرایش کردن استفاده شود. کرم ضد آفتاب باید در کنار سلول هایی که باید از آن ها محافظت کند قرار بگیرد. در آزمایشگاه با قرار دادن ضد آفتاب ها تحت آزمایش های نور،مشخص شد که لایه نازک از ضد آفتاب برای محافظت کافی نیست. 1/4 یا 1/3 قاشق چای خوری برای پوشش صورت مناسب است. و شما باید برای پوشش دادن گوش ها، گردن، سینه و دستها و قسمتی از بازوها که در معرض نور خورشید هستند به مقدار قبلی میزان مورد نیاز را اضافه کنید. باید هر چند ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تمدید کنید. اما مسلما این کار با وجود چند لایه آرایش بر روی آن دشوار است پس چطور از پوستی که بر روی آن آرایش قرار دارد حفاظت کنیم؟ در ادامه چند راه حل خلاقانه را به شما ارائه می دهیم.

پودر SPF (ضدآفتاب جامد) که دارای دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی در قالب پودر است می تواند به عنوان اولین لایه آرایشی بدون نیاز به تمدید مدام آرایش استفاده شود. اما یک سوال مطرح است. آیا ضد آفتاب موجود در لوازم آرایشی به تنهایی کافی است؟ اگر لوازم آرایشی و مرطوب کننده حداقل دارای SPF 30 باشند و درست استفاده شوند می توانند جایگزین ضد آفتاب باشند. با این حال از آنجا که SPF اشعه UVA را اندزه گیری نمی کند حدس زدن سطح محافظت سخت است مگر آنکه گستره طیف معلوم باشد. برای آرامش ذهن و سلامتی پوست از یک ضد آفتاب در زیر آرایش خود بدون در نظر گرفتن هیچ چیزی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

بازگشت به بالا